Informacja Turystyczna Powiatu Leżajskiego

W powiecie leżajskim są miejsca i rzeczy, które warto odwiedzić i zobaczyć, jak również nauczyć się i spróbować, aby w pełni poczuć piękno naszej ziemi. 

W przewodniku internetowym pragniemy wskazać Państwu wszystkie te rzeczy, których będąc w Powiecie Leżajskim nie można pominąć. Wierzymy że dzięki przewodnikowi Wasz pobyt w Powiecie Leżajskim będzie udany. 

Czym może zachwycić Ziemia Leżajska?

Cennymi zabytkami i bogatymi w zbiory muzeami, kulturą regionu, pięknymi wyrobami regionalnymi i rękodziełem, nieskażoną przyrodą i bogactwem naturalnym - to niektóre z nich. Niewątpliwie najważniejszym elementem, który spaja te wszystkie rzeczy są ludzie - mieszkańcy powiatu leżajskiego. Są bardzo serdeczni, gościnni, zawsze otwierają szeroko drzwi i zapraszają Was do wypoczynku i odwiedzenia naszej ziemi. To w nich drzemie duch tradycji . To oni pielęgnują dawne obyczaje, folklor, chronią ludowe rzemiosło przed zapomnieniem. Z drugiej strony są nowocześni i w powiecie powstają liczne inwestycje, które umilą oraz ułatwią Wam pobyt. 

Z radością udostępniamy Wam ten przewodnik, który przedstawia w pełni bogactwo naszej Ziemi Leżajskiej. Mamy nadzieję, iż zachęci on Was do porzucenia codzienności i spędzenia wspaniałej przygody w Powiecie Leżajskim. 

Jesteśmy przekonani, iż liczne walory naszego regionu urzekną Was od samego początku i w niedługim czasie znów tu powrócicie. 

 

SPACERKIEM PO MIEŚCIE

 Odkryj

BAZYLIKA OO. BERNARDYNÓW

 Odkryj

GASTRONOMIA I NOCLEGI

 Odkryj