Podsumowanie warsztatów poświęconych „Dniu Matki”

W Muzeum Ziemi Leżajskiej zadebiutowały nowe warsztaty edukacyjne, tym razem zorganizowane z okazji Dnia Matki. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, że Polska jest jedynym krajem na świecie, w którym święto to jest obchodzone 26 maja. Dzieliły się z prowadzącymi swoimi oryginalnymi pomysłami na temat prezentów i wymieniały najróżniejsze powody, za które są wdzięczne swoim mamom.

W ramach zajęć mali uczestnicy przygotowywali samodzielnie wykonane podarunki. Zamiast tradycyjnych, papierowych laurek postawiliśmy na masę solną, drewno i całą gamę elementów ozdobnych. Serduszka z masy solnej mieniły się błyszczącymi cekinami i brokatem, a drewniane „kartki” z życzeniami przeobraziły się w prawdziwe kolorowe dzieła. Każda z prac wyglądała wyjątkowo, a my jak zawsze byliśmy mile zaskoczeni inwencją twórczą naszych podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim grupom przedszkolnym za zainteresowanie naszymi nowymi lekcjami muzealnymi. Pozdrawiamy dzieci i opiekunów, którzy wzięły w nich udział.

Już niebawem będziemy organizować kolejne zajęcia, skierowane do indywidualnych uczestników i związane ze zbliżającymi się wakacjami. Informacje podane będą tutaj oraz na naszej stronie internetowej: http://muzeum-lezajsk.pl/