Muzeum Ziemi Leżajskiej ponownie otwarte

Pomimo wcześniejszej możliwości otwarcia naszych podwojów (tj. już od ostatniego poniedziałku 4 maja br.), my nadal w celu zapewnienia wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych pracowaliśmy nad ich wdrożeniem, mając przede wszystkim na uwadze bezpieczeństwo Państwa jak też pracowników Muzeum.

Aktualnie tj. po zaakceptowaniu przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Leżajsku naszych procedur – oficjalnie wznawiamy możliwość zwiedzania naszej placówki, korzystania z biblioteki oraz dokonywania zakupów w sklepiku muzealnym, w którym można nabyć m.in. drewniane zabawki, pamiątki regionalne czy publikacje.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo Odwiedzających oraz personelu Muzeum Ziemi Leżajskiej, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

1. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce płynem znajdującym się przy drzwiach wejściowych.
  2. Wymagane jest noszenie ochrony ust i nosa oraz rękawiczek ochronnych.
  3. W obiekcie:
    1. „Dwór” może przebywać jednorazowo maksymalnie 30 osób (sala nr 2 – 4 osoby; sala nr 10  – 10 osób; sala nr 11 – 3 osoby; sala nr 12 – 10 osób; punkt kasowo-informacyjny – 3 osoby).
    2. Oficyna północno-zachodnia – ekspozycja browarnicza 10 osób
  1. Nie wolno przekraczać wyznaczonej przestrzeni podczas obsługi.
  2. Należy zachować 2 metry odstępu w trakcie zwiedzania.
  3. Nie dotykać eksponatów.
  4. Rekomendowana jest płatność kartą.
  5. Biblioteka przyjmuje interesantów po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym na wizytę.
  6. Po obsłużeniu, należy opuścić lokal.

Nasi przewodnicy w celu zwiększenia bezpieczeństwa zachowywać będą od Państwa stosowny odstęp oraz wyposażeni będą również w maseczki lub przyłbice ochronne. Prosimy o stosowanie się do poleceń naszych przewodników.

Obecnie pracujemy 6 dni w tygodniu tj.:

PONIEDZIAŁEK – 8:00 – 16:00 (Wstęp bezpłatny dla turystów indywidualnych)
WTOREK – 8:00 – 18:00
ŚRODA – 8:00 – 16:00
CZWARTEK – 8:00 – 16:00
PIĄTEK – 8:00 – 16:00
SOBOTA – nieczynne
NIEDZIELA – 10:00 – 16:00

Od miesiąca czerwca będziemy pracować 7 dni w tygodniu.

Uwaga: Ekspozycja browarnicza w związku z prowadzonej modernizacją pozostaje zamknięta. Planowany termin jej otwarcia to ostatni tydzień maja (informacja o otwarciu zostanie podana na stronie internetowej muzeum).

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Serdecznie zapraszamy oraz życzymy miłego i bezpiecznego pobytu w Muzeum Ziemi Leżajskiej.