Leszek Żebrowski w Leżajsku

Dzięki inicjatywie środowisk Patriotycznych Ziemi Leżajskiej i Młodzieży Wszechpolskiej w Leżajsku razem z Muzeum Ziemi Leżajskiej mamy zaszczyt zaprosić na otwarte spotkanie poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych.

Prelekcję poprowadzi Leszek Żebrowski, wybitny badacz dziejów podziemia niepodległościowego, publicysta, autor wielu przełomowych, niepoprawnych politycznie książek.

Ścisłym tematem spotkania będzie działalność Narodowych Sił Zbrojnych w trakcie i po II Wojnie Światowej. Tematyka prelekcji zostanie rozszerzona o kwestię ukraińską, która jak wiemy również miała swoje wątki w naszej okolicy.

Spotkanie ma na celu stanowić swego rodzaju lekcję historii, nawiązując do odbywającego się 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Po jego zakończeniu będzie możliwość zadawania pytań, a także zakupu książek autorstwa naszego gościa.

6 kwietnia 2017 r.
Muzeum Ziemi Leżajskiej