Otwarcie wystawy – Dobranocki mojej Babci i Mamy

Leżajskie Muzeum 23 marca przyjęło pod swój dach wyjątkowych gości. Byli to bohaterowie słynnych dobranocek, m.in. Bolek i Lolek, Krecik, Wilk i Zając, Pingwin Pik-Pok i wiele innych. Tego dnia otwarto bowiem wyjątkową wystawę pt. „Dobranocki mojej Babci i Mamy” ze zbiorów Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Na otwarciu Pani Katarzyna Lubas – Dyrektor Muzeum Dobranocek ożywiła postacie ze znanych bajek i przedstawiła je zebranym uczestnikom. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o historii dawnych dobranocek. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 „Promyczek” w Leżajsku przygotowały miłą niespodziankę w postaci programu artystycznego, na który składał się taniec, śpiew oraz recytacja. Na zakończenie dzieci odwiedził Reksio, który obdarował dzieci upominkami i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Wystawa czynna będzie do 28 kwietnia i zapraszamy na nią zarówno dzieci, jak dorosłych. Na ekspozycji znajdują się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-Fot w Łodzi, folie-kadry z filmów animowanych, szkice, dekoracje, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne. Wielbicieli zabawek zainteresują gry planszowe, losowe i zręcznościowe, karty, zabawki mechaniczne, komiksy, książki, czasopisma. Dla kolekcjonerów filatelistycznych czeka kolekcja znaczków pocztowych z kadrami ze znanych bajek.