Koncert zespołu OHIO – relacja

“Początek jest już za nami” to tytuł koncertu zespołu OHIO, który odbył się 21 października w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Niesamowity duet podczas piątkowego wieczoru zaprezentował swój autorski materiał promujący ich debiutancką płytę “Początek”. Zespół Ohio, to dwuosobowy skład.

Karolina Bzdyra – artystka, która wyśpiewuje bardzo przejmująco, a zarazem lekko każdy wydobywający się z niej dźwięk. Jest osobą, która pisze własne teksty i świadomie dąży po swoje w świecie muzycznym. Podczas koncertów nie tylko śpiewa, ale i wiruje na scenie, rozmawia i tworzy przyjazną atmosferę z publicznością. Otwiera się i zaprasza do swojego świata.

Krzysztof Demidowski – multiinstrumentalista, tworzy jakość i styl w ich twórczości. Jego doświadczenie które zyskał grając w  zespołach rockowych sprawiło, że nie boi się mieszać różnych stylów muzycznych podczas produkcji. Jego muzyka doskonale odzwierciedla treść pojawiającą  się w utworach zespołu.

Podczas koncertu zespołu OHIO w piosence “Nie o Tobie” wystąpiła grupa wokalna “Zawirowani w pasji” prowadzona przez Ewelinę Grabowską w Muzeum Ziemi Leżajskiej.  Piosenka zyskała dużą aprobatę dzięki czemu dziewczynki zostały zaproszone na kolejny koncert z zespołem OHIO, który odbędzie się na terenie Rzeszowa.

Zespół OHIO w 2018 roku wygrał edycję Międzynarodowego Konkursu “WSIiZ ma Talent”. Został laureatem znanego Ogólnopolskiego Festiwalu “Dino top Festival 2022”. W 2021 roku wydali swój pierwszy debiutancki album “Początek” (można go posłuchać w serwisach streamingowych: Spotify, Youtube, Itunes). Utwór “Makia” gościł na wielu listach przebojów w polskich radiostacjach. Ciekawostką jest to, iż zespół OHIO pochodzi z niedalekiej Gminy Potok Górny. Mimo licznych koncertów na terenie Polski występ w Muzeum Ziemi Leżajskiej był ich debiutem w naszym powiecie.

W wydarzeniu uczestniczyła licznie zebrana publiczność na czele ze Starostą Leżajskim Markiem Śliżem, wójtem gminy Potok Górny Stanisławem Dyjakiem oraz członkami rady Muzeum Stanisławem Chmurą i Romanem Szałajko.

Muzeum Ziemi Leżajskiej składa serdeczne podziękowania Pani Ewelinie Grabowskiej za koordynację działań związanych z organizacją koncertu.