Z Leżajszczyzny do Watykanu – wystawa papieska

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na wystawę czasową poświęconą osobie Św. Jana Pawła II, pt. “Z Leżajszczyzny do Watykanu”. Otwarcie nastąpi w dniu imienin Ojca Świętego 4 listopada br. (tj. piątek) o godz. 18:00.
Wystawę honorowym patronatem objął kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarza Jana Pawła II.

W programie:

• występ artystyczny Chóru Cantiamo pod dyrekcją Barbary Kuczek. W repertuarze m.in.: “Barka”, Miłości nie obawiaj się”, “Biały Krzyż”
  • prelekcja dra Dariusza Półćwiartka nt. “Patriotyzm w nauczaniu Jana Pawła II”
  • otwarcie i zwiedzanie wystawy
  • poczęstunek – papieskie kremówki

Na wystawie prezentowane są rzeczy osobiste Ojca Świętego np.: różańce papieskie, ubrania, zastawa papieska, pamiątki z pielgrzymek oraz wiele innych.

Czynna od 4 listopada do 4 grudnia 2022 r.

W czasie trwania wystawy możliwość budowy żywego pomnika św. Janowi Pawłowi II, poprzez pomoc finansową pewnej rodzinie, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej oraz pomoc dla chorej na SMA Poli – za pośrednictwem jednej z podkarpackich Parafii.

Zapraszamy!