Wernisaż Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli

W dniu 10 października br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się uroczysty wernisaż Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli. To już czternasta edycja wystawy czasowej prezentującej różnorodne prace plastyczne, literackie, naukowe oraz fotografie nauczycieli z terenu powiatu leżajskiego, nie tylko tych aktywnych zawodowo, lecz także emerytowanych.

Część oficjalną uroczystości poprowadzili Dyrektor Muzeum Jacek Kwieciński oraz Prezes ZNP w Leżajsku Jolanta Szkodzińska.

Po uroczystym przywitaniu przybyłych gości rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku wraz z opiekunami. Kolejno wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej w specjalnie przygotowanych na ten dzień utworach. Grupę młodych artystów do występu przygotowała Pani Anna Paluch nauczycielka muzyki z tej placówki.

Na sam koniec muzycznej uczty zaprezentowały się rodzinnie Anna Paluch (śpiew) oraz Monika Paluch (fortepian). Artystki wykonały wspólnie kilka wspaniałych utworów otrzymując tak jak wcześniejsi wykonawcy gromkie brawa publiczności.

Kolejno przedstawione zostały sylwetki wszystkich osób biorących udział w tegorocznej odsłonie wystawy oraz zostały wręczone pisemne podziękowania za udział w tegorocznym wydarzeniu.

Zakończeniem części oficjalnej stała się recytacja wybranych utworów poetyckich autorstwa kilku z przybyłych nauczycielek. Tematyka równie jak w latach ubiegłych obejmowała życie codzienne, oraz osobiste refleksje z życia autorek.

Na sam koniec na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie był to słodki poczęstunek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za przybycie i wspólnie stworzoną miłą atmosferę.

Ponadto wśród przybyłych gości obecni byli: dr Dariusz Półćwiartek – przewodniczący Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej, Aurelia Kryla – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Leżajsku, Stanisław Jaworski dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku, Jadwiga Kraśniewska prezes Sarzyńskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego, licznie przybyli przedstawiciele placówek oświatowych, artyści oraz mieszkańcy z naszego powiatu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy. Ekspozycja ta będzie dostępna do dnia 21 listopada 2023 r.