Zbrodnie niemieckie i sowieckie na Polakach 1939-1945 – nowa wystawa plenerowa

Muzeum Ziemi Leżajskiej zachęca do obejrzenia plenerowej wystawy czasowej pt. „Zbrodnie niemieckie i sowieckie na Polakach 1939-1945”. Wystawa prezentuje najważniejsze informacje na temat zbrodni dokonanych przez okupantów niemieckich i sowieckich na obywatelach polskich w latach wojny i okupacji 1939-1945.

Wystawa prezentowana jest na ogrodzeniu od ul. Mickiewicza, dzięki czemu możliwe jest jej obejrzenie niezależnie od pory dnia czy nocy. Ekspozycja będzie udostępniona do 19 listopada 2023 r.

Wykorzystuje fotografie i dokumenty, które pochodzą ze zbiorów m.in.: Archiwum Państwowego w Radomiu, Archiwum Państwowego w Gdańsku, Centrum Naukowo-Informacyjnego „Memoriał” w Moskwie, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Akt Nowych, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Ośrodka KARTA, Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Archiwum PCK, Teatru NN.

Wystawa została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.