Relacja z promocji książki „Fara w Leżajsku. W czterechsetną rocznicę konsekracji (1619 – 2019)”

W środę 14 czerwca br. w Sali Konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej miała miejsce promocja książki “Fara w Leżajsku. W czterechsetną rocznicę konsekracji (1619-2019)” wydanej pod red. Bartosza Podubny oraz ks. Wacława Siwaka.

W trakcie wydarzenia poszczególni autorzy pokrótce zaprezentowali artykuły swojego autorstwa, a następnie Bartosz Podubny z-ca Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Delegatury w Rzeszowie przedstawił prezentację: “Prace konserwatorskie w leżajskiej cerkwi”.

W wydarzeniu udział wzięli ks. prał. Marek Cisek proboszcz leżajskiej Fary, ks. dr. hab. Wacław Siwak, ks. dr. Henryk Borcz. Władze powiatu leżajskiego w wydarzeniu reprezentowali: Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz oraz radny Rady Powiatu Leżajskiego Zdzisław Leśko.

Udział w uroczystości wzięli także przedstawiciele poszczególnych gmin, urzędów, szkół, instytucji, radni Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej na czele z jej przewodniczącym dr. Dariuszem Półćwiartkiem oraz przedstawiciele stowarzyszeń i lokalni pasjonaci historii.

Powyższa publikacja jest do nabycia w parafialnym sklepiku „Siewca”.