Muzeum Ziemi Leżajskiej otrzymało dofinansowanie na organizację III Festiwalu Kultury Lasowiackiej

Muzeum Ziemi Leżajskiej otrzymało dofinansowanie w wysokości 21.000 zł na zorganizowanie leżajskiegoFestiwalu Kultury Lasowiackiej kryjącego się pod nazwą „Zabawka leżajska symbolem lasowiackiej tradycji”.

Dnia 13 czerwca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, została podpisana stosowna umowa na sfinansowanie wydarzenia przez dyrektora Muzeum Jacka Kwiecińskiego, w obecności Wicemarszałek Województwa Pani Ewy Draus, Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pani Kamili Piech oraz Dyrektora Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Pana Roberta Godka.

Wydarzenie odbędzie się w wielu miejscowościach na terenie województwa podkarpackiego w terminie 2-30 lipca br., a w naszym muzeum w dniu 9 lipca br. (tj. niedziela).

Zorganizowany festiwal będzie wyśmienitą okazją do poznania kultury Lasowiaków, wzięcia udziału w licznych warsztatach, konkursach, ale też do wsłuchania się w piękno muzyki ludowej czy posmakowania regionalnych przysmaków przygotowanych z naturalnych produktów.

Otrzymane dofinansowanie pochodzi ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, który jest sponsorem oraz inicjatorem tego wydarzenia już po raz trzeci.

Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

Zachęcamy do odwiedzania strony festiwalu: http://lasowiacki.pl