Podsumowanie lekcji wielkanocnych 2024

Środa 27 marca była ostatnim dniem wielkanocnych warsztatów trwających w Muzeum Ziemi Leżajskiej przez trzy tygodnie. Tego dnia pożegnaliśmy się z zapachem maślanych ciasteczek, z malowaniem pisanek i robieniem stroików ze świątecznym kurczaczkiem. Zajęcia niejednokrotnie odbywały się w dwóch salach równocześnie, ponieważ łączna ilość zapisanych uczestników przekroczyła 700 osób. Oprócz bardzo lubianego przez dzieci pieczenia ciasteczek zorganizowane zostały nowe zajęcia plastyczne tj.: malowanie oraz obklejanie wielkanocnej pisanki, robienie stroika ze świątecznym kurczaczkiem.

Muzeum odwiedziły dzieci ze szkół podstawowych, przedszkoli i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku, mali mieszkańcy miejscowości z gmin wchodzących w skład powiatu leżajskiego m.in. z Piskorowic, Nowej Sarzyny, Starego Miasta, Giedlarowej.