Patriotyczne karaoke w Muzeum Ziemi Leżajskiej

W związku z niedawno obchodzonym Narodowym Świętem Niepodległości w ostatnią niedzielę 19 listopada w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyły się wspólne śpiewy pieśni i piosenek patriotyczno-żołnierskich.

Akompaniatorem w powyższym wydarzeniu był Stanisław Jaworski dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku.

Wydarzenie to dodatkowo uświetniły liczne występy:

• Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku,
  • Chóru “Cantiamo” pod batutą Barbary Kuczek (grupa starsza z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku oraz grupy młodszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku),
  • Zespołu Pieśni i Tańca “SAN” z MCK w Leżajsku. Instruktorem wokalnym zespołu jest Iwona Ćwikła natomiast nadzór sprawuje Elżbieta Majcher,
  • Chóru kameralnego seniorów z Leżajska “Impresja” prowadzonego przez Barbarę Kuczek.

W wydarzeniu udział wzięli licznie przybyli mieszkańcy Leżajska oraz Powiatu Leżajskiego, przedstawiciele gmin z terenu naszego regionu, instytucji, urzędów, placówek oświatowych, kulturalnych oraz stowarzyszeń.

Powiat Leżajski reprezentował Starosta Leżajski Marek Śliż oraz radni Rady Powiatu Leżajskiego tj. wiceprzewodniczący rady Marek Leszczak, wiceprzewodniczący rady Józef Majkut oraz radny Marek Kogut. Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli radni rady Muzeum Ziemi Leżajskiej na czele z jej przewodniczącym Dariuszem Półćwiartkiem.

Organizatorami wydarzenia było Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku.

Zdjęcia: Dawid Wiech.