Śpiewy patriotyczno-żołnierskie

Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. To data wyzwalająca w Polakach poczucie dumy i radości z odzyskanej wolności, ale także wymagająca szczególnej pamięci o wydarzeniach składających się na jej odzyskanie i o osobach, które się do tego przyczyniły zarówno w kontekście lokalnym, jak i ogólnonarodowym.

Z okazji święta 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Ziemi Leżajskiej, przygotowało wspólne śpiewanie (karaoke) pieśni patriotyczno-żołnierskich przy akompaniamencie p. Zdzisława Zawilskiego. Gościnnie wystąpili również uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Leżajsku.

Muzeum bardzo serdecznie dziękuje Państwu za tak wysoka frekwencje na wydarzeniu.