„Śpiewajcie i grajcie Mu” – wspólne kolędowanie w muzeum

Dla podtrzymania świątecznej atmosfery w ostatnią niedzielę 14 stycznia ponownie rozległy się w Muzeum Ziemi Leżajskiej kolędy, pastorałki i inne melodie bożonarodzeniowe. Tym razem miały one charakter karaoke i śpiewane były wspólnie z publicznością. To wydarzenie zostało w naszym Muzeum zapoczątkowane przez pana Zdzisława Zawilskiego.

W programie wydarzenia znalazła się mnogość kolęd i pastorałek, którym osobiście akompaniował pan Stanisław Jaworski. Wspólne śpiewy co pewien czas uatrakcyjniały dodatkowe występy: swoje zdolności prezentowali uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej
w Leżajsku, Zespół Pieśni i Tańca “SAN działający na co dzień w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku oraz pracownicy i podopieczni z Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania występującym artystom oraz publiczności za czynny udział w kolędowaniu. Liczymy na spotkanie z Państwem w kolejnym roku, bo to głównie dzięki Państwu możemy dalej kontynuować i rozwijać tę tradycję.

W koncercie uczestniczyli przybyli mieszkańcy naszego powiatu, reprezentanci gmin, ośrodków kultury, instytucji i stowarzyszeń. Powiat Leżajski reprezentował Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Józef Majkut oraz radna Rady Powiatu Leżajskiego Halina Pyszowska.

Muzeum raz jeszcze dziękuje dyrektorowi leżajskiej szkoły muzycznej panu Stanisławowi Jaworskiemu za jego udział i zaangażowanie przy organizacji wydarzenia.

Zdjęcia: Dawid Wiech oraz MZL