Podsumowanie ferii zimowych 2024

Za nami kolejny pracowity okres ferii zimowych pełen warsztatów muzealnych. Tym razem odwiedziły nas dzieci i uczniowie w zorganizowanych grupach, z zimowych i  sportowych półkolonii  m.in.: ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Żołyni, z Miejsko-Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli z Głogowa Małopolskiego, półkolonia sportowa z Orzechowskiego Koszykarskiego Klubu Sportowego z siedzibą w Orzechu, półkolonia ze Szkoły Językowej PROMAR w Leżajsku, młodzi piłkarze z Klubu sportowego MZKS POGOŃ LEŻAJSK.

Największą popularnością niezmiennie cieszyły się zajęcia pt: „Kolorowy świat zabawek” polegające na malowaniu drewnianego konika, tradycyjnej bryczki, połączone ze zwiedzaniem Wystawy Etnograficzno-Zabawkarskiej. Oprócz tego odbyły się także warsztaty poświęcone ręcznie robionym świecom z węzy pszczelarskiej, na których można było poznać rozwój światła na przestrzeni wieków pt: ”Woskowe cuda” , zajęcia dotyczące historii Leżajska pt: ”Dzieje Leżajska w starym dokumencie, rysunku i fotografii” oraz lekcja „Lasowiackie serce” poświęcona tradycyjnym, lasowiackim wzorom ludowym. Wspólnie z dziećmi zwiedziliśmy nasze wystawy, od podziemi po poddasze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszych muzealnych lekcjach.

Nie są to jedyne lekcje w ofercie Muzeum Ziemi Leżajskiej, dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nią pod adresem: http://muzeum-lezajsk.pl/lekcje/