Dzień Kobiet w rytmie jazzu – zaproszenie

Z okazji Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert “Dzień Kobiet w rytmie jazzu” w Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Dla Pań oraz przybyłych Panów zagra zespół w składzie:
  • Weronika Jeleśniański – vocal
  • Jarosław Praszczałek – pianino
  • Szymon Herman – saksofon / gitara

Będzie można usłyszeć standardy jazzowe – i nie tylko. Każdy znajdzie wśród nich propozycje dla siebie!!!
Koncert będzie wyjątkową okazją do celebrowania Dnia Kobiet w sposób pełen klasy, elegancji i wyjątkowej muzyki.

Już teraz rezerwujcie swój czas dla swoich dam serca!
Zapraszamy 10 marca (niedziela), godz. 18.00.

Atrakcją towarzyszącą będzie otwarcie po koncercie wystawy czasowej “Historia szyta na ludowo”. Wystawa prezentować będzie dawne tradycyjne stroje z naszego regionu.

Organizatorem koncertu jest Muzeum Ziemi Leżajskiej natomiast współorganizatorem GOK Gminy Leżajsk.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Starosty Leżajskiego.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

O muzykach:
  • Weronika Jeleśniański – wokalista, aktorka musicalowa i trenerka wokalna. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Współzałożycielka zespołu jazzowego „Swing Talking” oraz aktorka Teatru Muzycznego „Proscenium „w Warszawie – odtwórczyni roli Betty Rizzo w musicalu „Grease”.
    Zaangażowana od lat w wiele projektów muzycznych i ekperymentalno–artystycznych swobodnie porusza się po różnych gatunkach muzycznych. Podczas wieczoru pełnego magii i emocji spróbuję zahipnotyzować słuchaczy, przenosząc ich w świat melodyjnych dźwięków i przejmujących historii…to połączenie jazzowej swobody i musicalowej ekspresji sprawi, że ten występ zostanie na długo w pamięci.
  • Jarosław Praszczałek – dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog, popularyzator wiedzy o muzyce.
    Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (kierunek: dyrygentura symfoniczno-operowa) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Licencjat obronił w klasie prof. Marka Pijarowskiego, studia magisterskie – w klasie prof. Szymona Kawalli.
    Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach dyrygenckich prowadzonych przez takich mistrzów batuty jak Douglas Bostock, Frank Cramer, Colin Metters czy Johannes Stert. W 2017 roku uzyskał na macierzystej uczelni stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Laureat licznych konkursów z zakresu teorii muzyki, kompozycji oraz improwizacji.
  • Szymon Herman – uzależniony od dęcia w swój saksofon, który zachwyca swoją grą na każdym koncercie. Muzyka, którą wykonuję jest pełna emocji i niesamowitej energii, która porusza serca słuchaczy. Na co dzień studiuje również fizjoterapię i zdarza mu się udzielić aktorsko.
    Na Weronikę i Jarka trafił, dołączając do ekipy Teatru Muzycznego Proscenium w musicalu „Grease”. Uwielbia wszystkie gatunki muzyczne, ale to w jazzie spełnia się najbardziej.