Muzeum Ziemi Leżajskiej ponownie otwarte

Z przyjemnością informujemy, że już od 4 maja Muzeum Ziemi Leżajskiej zostaje ponownie otwarte dla zwiedzających. Zapraszamy przez 6 dni w tygodniu (w sezonie letnim czerwiec-sierpień przez 7 dni w tygodniu), w dni powszednie od godziny 8:00 do 16:00 (we wtorki 8:00-18:00) oraz w niedziele od 10:00 do 16:00. Ostatnie wejścia 60 minut przed zamknięciem muzeum.

W naszej ofercie znajdują się ekspozycje stałe:

• historii miasta i regionu,
  • etnograficzno-zabawkarska,
  • browarnictwa.

oraz wystawy czasowe:

• „Różaniec i radło, czyli samowystarczalność zakonów duchownych na przestrzeni wieków” prezentującą dawne zawody którymi trudnili się zakonnicy,
  • Browary craftowe Polski (K-M)” prezentującą birofilia tj. kufle, podstawki czy etykiety z kolekcji p. Adama Dąbka,
  • autorską wystawę Sarzyńskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego „Sarzyńscy Zwiadowcy Historii”,
  • wystawę malarską Roksany Paszek – uczennicy Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku,
  • wystawę plenerową pt. „Józef Piłsudski i Symon Petlura” – Twórcy sojuszu polsko-ukraińskiego 1920 roku”.

Jednocześnie zapraszamy do naszego sklepiku muzealnego, w którym można nabyć regionalne pamiątki, tradycyjne drewniane zabawki, publikacje dot. ziemi leżajskiej oraz wiele innych.

Serdecznie zapraszamy.