Prelekcja o Ignacym Daszyńskim

Niepodległość według Ignacego Daszyńskiego 28 września w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się kolejny wykład poświęcony Ojcom Niepodległości. Tym razem słuchaczom przybliżona została sylwetka Ignacego Daszyńskiego- polskiego polityka socjalistycznego, współzałożyciela PPSD (Polskiej Partii Socjalno- Demokratycznej) i Centrolewu, Marszałka Sejmu w latach 1928-1930.

Cykl wykładów prowadzonych przez Muzeum wpisuje się w przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenia prowadzi dyrektor MZL Jacek Kwieciński, a patronuje im Starosta Leżajski Marek Śliż. Prelegentem jest dr Dariusz Półćwiartek. Podczas dotychczasowych prelekcji zaprezentowane zostały sylwetki postaci szczególnie zasłużonych na drodze do wolności: Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Jana Paderewskiego. W każdym wykładzie licznie uczestniczy młodzież szkół średnich z Zespołu Szkół Licealnych oraz Zespołu Szkół Średnich w Leżajsku.