Drugi dzień leżajskiej Nocy Muzeów 2018 oraz koncert Stana Borysa

W kolejnym dniu leżajskiej Nocy Muzeów 2018 tj. 19 maja uczestnicy wydarzenia, poza nieodpłatną możliwością zwiedzenia stałych ekspozycji: historycznej miasta i regionu, etnograficzno-zabawkarskiej oraz browarniczej, mogli obejrzeć wystawę czasową “Matki Niepodległości” oraz jednodniową ekspozycję „Mundur i Broń”, prezentującą współczesną broń palną oraz mundury. Miłośników jazzowych brzmień przyciągnęły popisy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku.

Na scenie gościli również inni artyści z powiatu leżajskiego: Grupa Wokalna MERITUM, Dominik Tudryn i Jacek Piech.

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Stan Borys, którego koncert wyciągnął sprzed telewizorów głównie tych mieszkańców powiatu, którym w latach młodości towarzyszyły utwory tego charyzmatycznego współzałożyciela zespołu Blackout, ale w wydarzeniu wzięło również udział spore grono młodzieży. Wśród utworów, które wykonał artysta, nie mogło zabraknąć Jaskółki uwięzionej, Anny czy Dzikiej plaży. Po koncercie fani wokalisty mieli okazję zdobyć autograf wokalisty i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych uczestników, ogródek piwny, możliwość degustacji grillowanych kiełbasek oraz pokazy świetlne prezentowane przez firmę PB Light Paweł Burda.