Noc Muzeów 2024 w Muzeum Ziemi Leżajskiej za nami

W ostatnią sobotę 25 maja br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się Noc Muzeum. Jest to jedyna taka możliwość w roku, gdzie można odkrywać muzea pod osłoną nocy.

Do dyspozycji zwiedzających były udostępnione ekspozycje muzealne zarówno stałe jak i czasowe.

Podczas zwiedzania była możliwość udziału w warsztatach zabawkarskich, gdzie uczestnicy rodzinnie wykonywali drewnianą zabawkę “Dziobiące kurki”.

W trakcie wydarzenia atrakcją dodatkową był wykład Romana Federkiewicza (historyka muzeum) wraz z projekcją filmu z rekonstrukcji Pacyfikacji Leżajska z 28 maja 1943 roku.

Ponadto do momentu zamknięcia progów muzeum przybyli goście mieli także możliwość uczestnictwa w grze plenerowej Muzealny Detektyw, gdzie uczestnicy poprzez rozwiązywanie zawiłych zadań i zagadek poznawali historię naszego regionu.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie do Muzeum Ziemi Leżajskiej – instytucji kultury Powiatu Leżajskiego. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych w Muzeum.