Pozyskane eksponaty w 2022 roku

Wzorem lat ubiegłych chcielibyśmy się podzielić z Państwem informacją na temat pozyskanych eksponatów w 2022 roku.

Nasze zbiory wzbogaciły się o następujące eksponaty: 220 szt. drogą darowizny, 6 szt. poprzez zakup i 11 szt. w ramach depozytu.

Do najcenniejszych należą: pamiątki dotyczące osoby prof. Stanisława Gduli, przekazane przez syna P. Krzysztofa Gdulę, kolekcja rzeźb ceramicznych autorstwa Władysławy Prucnal z Medyni Głogowskiej przekazana przez Prof. Józefa Półćwiartka czy sumaki wykonane w leżajskiej „Cepelii”, a zakupione od P. Stanisława Barana. Bardzo wartościowymi eksponatami są również mapa katastralna gminy Jelna z korpusem kolei Przeworsk–Rozwadów z 1899 r. czy wiekopomne dzieło polskiej historiografii „Dzieje Polski” Józefa Szujskiego przekazane przez P. Jerzego Kisiela oraz wiele, wiele innych.

Część z tych eksponatów mogą już Państwo zobaczyć na wystawach stałych. Wszystkim szczodrym darczyńcom w tym miejscu składamy serdeczne podziękowania.

Pełna lista wszystkich pozyskanych eksponatów (również z lat ubiegłych) znajduje się na naszej stronie internetowej pod linkiem: http://muzeum-lezajsk.pl/wykaz-pozyskanych-eksponatow/