Powiatowy koncert z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dziś z okazji Narodowego Święta Niepodległości  o godz. 17:00 we Franciszkańskim Ośrodku Kultury odbył się koncert patriotyczny pt. „Radośni z wolności, dumni z polskości” w wykonaniu solistów i grup artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek. Głównym organizatorem koncertu było Muzeum Ziemi Leżajskiej, zaś jego sponsorem Starostwo Powiatowe w Leżajsku.

Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Marcin Zaborniak, Ojciec Bartymeusz, Lucia Retman z Izraela, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Stanisław Bartnik, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Zdzisław Leśko, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Lucjan Czenczek, Wiceburmistrz Leżajsk Andrzej Janas oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

W przepiękne utwory wsłuchiwała się pełna sala przybyłych gości oraz mieszkańców powiatu. To nie tylko śpiew, ale także gra aktorska, ruch sceniczny, taniec i recytacja sprawiły, iż Leżajsk radośnie uczcił jedno z najważniejszych świąt narodowych.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory pochodzące z płyty pt. „Zakazane piosenki”.  Płyta ukazała się 2 maja 2017 r. jako bezpłatny dodatek do Gazety Codziennej „Nowiny”.

Artystom towarzyszył zespół muzyczny pod kierownictwem Jarka Babuli w składzie:

Marianna Cyma – skrzypce
Alicja Sumara – altówka
Ewa Mierzwa – wiolonczela
Mikołaj Babula – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa
Wojciech Fedkowicz – perkusja
Jarek Babula – aranżacje, instr. perk., leader

Scenariusz, reżyseria, pomysł, opieka artystyczna, przygotowanie wokalne – Anna Czenczek
Ruch sceniczny – Karolina Majdan
Konsultacje aktorskie – Jerzy Dowgiałło
Aranżacje instrumentalne – Jarek Babula
Kierownictwo artystyczne – Anna Czenczek

Fotografie: DAWID WIECH