Nowe eksponaty w Muzeum

W ostatnim czasie do naszego Muzeum trafiło wiele cennych eksponatów z I poł. XX w. Stowarzyszenie Muzeum Wojska Polskiego we Francji z siedzibą w Paryżu ( S.M. W. P. F.) przekazało za pośrednictwem P. Zbigniewa Szczębary, członka Komisji Rewizyjnej   S.M. W. P. F.  21 artefaktów z czasów II wojny światowej. Są nimi medale, naszywki i guziki wojskowe oraz odznaki polskich formacji zbrojnych i instytucji cywilnych  na Zachodzie.

1. Jacek Kozyra w imieniu Grupy Poszukiwawczej „ Odnaleźć, Ocalić, Pamiętać…” z Woli Zarczyckiej przekazał niemiecką klamrę do pasa, 2 łuski, polski guzik wojskowy i 2 monety, odnalezione w trakcie prac eksploracyjnych.
  2. Stanisław Piskor z Leżajska podarował 16 sztuk łusek kal. 5,2 i 7,6 mm
    z czasów I wojny światowej i 4 monety z przełomu XIX i XX w.
  3. Jan Wnęk z Grodziska Dolnego przekazał w formie depozytu dwa dokumenty: Premiowy Zapis Długu, opiewający na okaziciela na 20 koron wydany przez Austriackie Towarzystwo Czerwonego Krzyża z 1916 r. i Obligację 5% Krótkoterminowej Wewnętrznej Pożyczki Państwowej z r. 1920
    o wartości 1000 marek wydanej przez Skarb Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.