Ferie w Muzeum za nami

Ferie muzealne dobiegły końca. Podobnie jak w ubiegłym latach i tym razem cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przez dwa tygodnie najmłodsi uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracowników naszej placówki.

Pierwszy dzień ferii poświęcony został Lasowiakom, czyli naszym regionalnym przodkom. Dzieci poznały historię, zwyczaje i ciekawostki związane z tą grupą etnograficzną. Na koniec każdy uczestnik zajęć ozdobił bawełnianą torbę w charakterystyczne lasowiackie wzory, wykorzystując przy tym własną kreatywność i inwencję twórczą.

Drugiego dnia, w przeddzień święta zakochanych najmłodsi zapoznali się z tradycjami związanymi z Walentynkami. Dzieci stworzyły swoje „walentynki”, czyli serca z masy porcelanowej, które następnie mogły podarować komuś bliskiemu jako wyraz sympatii.

Podczas kolejnych zajęć dzieci przeniosły się do świata dzikich i egzotycznych zwierząt. Dowiedziały się, gdzie żyją poszczególne gatunki oraz jakie mają zwyczaje. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał dwie prace plastyczne- papierowego lwa oraz pingwina.

Drugi tydzień ferii rozpoczęły warsztaty o tematyce zimowej. Mimo że na zewnątrz zabrakło śniegu, najmłodszym udało się stworzyć własnego bałwanka. Dzieci wcieliły się również w role artystów, którzy przy użyciu farb i soli namalowali piękne obrazy.

Kolejny dzień ferii muzealnych wprowadził dzieci w klimat karnawałowy. Każdy uczestnik wykonał swoją maskę karnawałową, ozdabiając ją cekinami, brokatem i kolorowymi piórkami.

Zwieńczeniem tegorocznych ferii muzealnych był bal karnawałowy. Najmłodsi zapoznali się z historią karnawału na świecie oraz stworzyli swoje kotyliony, które przypięli do kostiumów. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w zabawie tanecznej w rytmie największych przebojów.

Ferie w Muzeum był to mile spędzony czas, który wywołał dużo uśmiechu i radości na twarzach najmłodszych. Dzieci niejednokrotnie zaskoczyły wszystkich swoją wiedzą, pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której pojawiają się najnowsze informacje z życia Muzeum.