Dzień Matki – lekcje muzealne

Serdecznie zapraszamy przedszkola i szkoły podstawowe do zapisów na warsztaty tematyczne poświęcone “Dniu Matki“.

Propozycja warsztatów obejmuje następujące tematy:

„Witrażowe serce dla Mamy”:
Interesujące zajęcia na których uczestnicy poznają definicję witrażu i technikę jego wykonania. Rozwiną własną wyobraźnię i umiejętności manualne. Samodzielnie wykonają witrażowe serce dla Ukochanej Mamy, a następnie ozdobią j kolorową bibułką, brokatem i cekinami. Będzie to wspaniała niespodzianka dla Mamy w dniu jej święta.

Aniołek dla Mamy ”Aniołek stróż”

Uczestnicy warsztatów w samodzielny sposób wykonają aniołka dla mamy. Anioła wykonają z kolorowych papierów, sznurka makramowego i udekorują kolorowymi ozdobami. Wykonanie pracy pozytywnie wpłynie na rozwój motoryki małej i koncentracji uwagi dziecka. Aniołek będzie rewelacyjnym podarunkiem na Dzień Matki.

„Serce na dłoni”- prezent dla Mamy:
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki o którym zawsze pamiętamy. Dlatego na ciekawych warsztatach muzealnych uczestnicy przygotują z masy solnej prezent niespodziankę dla swoich kochających Mam. Następnie serce z masy solnej udekorują ozdobami, brokatem i koralikami.

Kwiatek dla Mamy ”Wieczny kwiatek”:
W ramach warsztatów uczestnicy poznają tradycję wyrobu zabawek drewnianych .Zostaną zapoznani z ekspozycją zabawkarstwa leżajskiego. Samodzielnie wykonają „wieczny kwiatek”. Kwiatek z drewna dzieci samodzielnie pomalują i udekorują kolorowymi ozdobami. Wykonanie pracy pobudzi dziecięcą kreatywność oraz usprawni koordynacje wzrokowo-ruchową .Każdy kwiatek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy nie jednej z mam, a trwałość materiału sprawi ,że będą cieszyć oko przez długie lata bez potrzeby podlewania i pielęgnacji.

Szczegóły dot. kontaktu, ceny warsztatów oraz grupy docelowej przedstawiamy Państwu na załączonych kartach.