Ze wsi na Wiejską – Józef Zych

31 maja br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Ze wsi na Wiejską, czyli Marszałek Józef Zych w służbie Ojczyzny, Kościoła i Ziemi Leżajskiej”.

Podczas wernisażu zaplanowany jest odczyt marszałka Zycha nt.: „Polska po 1989r.: Konstytucja RP, UE, NATO, Parlamentaryzm, Stosunki Międzynarodowe, Tworzenie Prawa”. Odczyt poprzedzony zostanie okolicznościowymi przemowami oraz występem artystycznym uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku.

Powyższa część z wernisażu będzie transmitowana na żywo na kanale
You Tube Muzeum Ziemi Leżajskiej, pod linkiem:

Uroczystość odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego, a wezmą w niej udział jedynie zaproszeni parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji, szkół oraz jednostek samorządowych.

Zapraszamy do oglądania „na żywo” transmisji z uroczystości w dniu 31 maja br. o godzinie 11.00.
Natomiast już od 1 czerwca br. zapraszamy do osobistego zwiedzania powyższej wystawy.