Przekazano do Muzeum trzy cenne eksponaty

Cenny dokument  “Zaświadczenie Wyzwolin“ z 1894 r. przekazał do naszego Muzeum Pan Antoni Bereziewicz. W powyższym mistrz sztuki kowalskiej Józef Nowicki z Kolbuszowej zaświadcza, iż Józef Hodoroski, lat 19 przez 4 lata sztuki kowalskiej dobrze się wyuczył, poleca go Szanownym Panom Majstrom i Szanownym Współobywatelom i wyzwala go jako zdolnego towarzysza.

————————————-

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii leżajskiego gimnazjum, a obecnie Zespołu Szkół Licealnych było przyjęcie w dniu 30 marca 1926 roku patrona i zmiana nazwy na „Państwowe Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku”. Niewiele wcześniej bo 14 marca 1926 w Państwowym Gimnazjum w Leżajsku miało miejsce również niecodzienne wydarzenie, a mianowicie uroczyste otwarcie stacji radiowo-odbiorczej typu Push-Pull połączone z odczytem prof. Kornela Szabo pt. ”Szlakami fal eteru”. Dyrektorem szkoły był w tym czasie ks. Piotr Szpila pochodzący z Grodziska Dolnego. Dzięki uprzejmości Pana Roberta Czerwonki z Grodziska Dolnego do zbiorów leżajskiego Muzeum trafił album z powyższego wydarzenia. 


W poniedziałek 11 września 2017 roku wzbogacił zbiory naszego muzeum kolejny eksponat, przekazany jako darowizna przez Państwa Irenę i Marka Seweryn z Leżajska. Nowy eksponat to wełniana makatka z lat 70-tych XX wieku –  tkana na krosnie, przedstawiająca budynek główny Dworu Starościńskiego w którym mieści się obecnie Muzeum Ziemi Leżajskiej.