Zapraszamy do sklepiku w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Leżajskie zabawki mogą pochwalić się bardzo długą i ciekawą historią. Pierwsze drewniane wyroby powstały już w XVIII wieku. W Leżajsku funkcjonowała bowiem szkoła zabawkarstwa, w której można było poznać tajniki tej profesji, a także nauczyć się wytwarzania kogucików, wózków, czy koników na biegunach.
Muzeum Ziemi Leżajskiej do dziś podtrzymuje tę piękną tradycję regionu. Zajmujemy się produkcją drewnianych zabawek, które niezmiennie zachwycają turystów.

Wszystkich zwiedzających serdecznie zapraszamy do muzealnego sklepiku, gdzie można nabyć pamiątki związane z Leżajskiem. Prowadzimy sprzedaż zabawek drewnianych, wytworzonych przez naszych pracowników, jak również przez lokalnych zabawkarzy i inne polskie firmy. Ogromną popularnością cieszy się nasza rodzima magiczna deseczka, która zaskakuje swoją oryginalnością. Duże zainteresowanie wzbudzają także inne produkty z drewna takie jak bocian, ptak klepak, fliper, bryczka i koń na biegunach.
Jesteśmy przekonani, że w szerokim asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy.