Zapal znicz w miejscach pamięci – wieczorny spacer ulicami naszego miasta

Starosta Leżajski Marek Śliż, Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański, Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński oraz Młodzież Wszechpolska zapraszają na wydarzenie ph. „Zapal znicz w miejscach pamięci – wieczorny spacer ulicami naszego miasta”, który odbędzie się 2 listopada (Dzień Zaduszny).

Celem tej symbolicznej akcji jest zapalenie zniczy pod wybranymi pomnikami i tablicami pamiątkowymi pomordowanych polskich patriotów, a zarazem pielęgnacja naszej zbiorowej pamięci i tożsamości.

Inicjatywę kierujemy do wszystkich mieszkańców Powiatu Leżajskiego. Zapraszamy 2 listopada na spacer z pochodniami i zniczami. Spacer rozpocznie się o godz. 19:00 przy pomniku Św. Jana Pawła II pod leżajską bazyliką i zakończy na cmentarzu komunalnym w Leżajsku.

Zachęcamy do zabrania ze sobą zniczy w kolorach bieli i czerwieni.

Zapraszamy!