XII Powiatowy Przegląd Twórczości Nauczycieli

Nauczyciele z powiatu leżajskiego już po raz dwunasty zaprezentowali swój dorobek twórczy podczas uroczystego wernisażu, który odbył się 19 października br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Organizatorem wydarzenia był Związek Nauczycielstwa Polskiego oddz. w Leżajsku oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Na wystawie zaprezentowano prace plastyczne wykonane różnymi technikami: akwarelą, pastelami, piórkiem i tuszem, farbami akrylowymi, olejnymi, haftem krzyżykowym, ikony. W zakresie rękodzieła artystycznego: formy przestrzenne wyobrażające ludzi, aniołów. Pojawiły się także prace wykonane techniką decoupage: szkatułki, skrzynki, tace, butelki, bombki oraz wykonane innymi technikami. Ponadto na wystawie zaprezentowano tomiki wierszy, bajki dla dzieci oraz publikacje naukowe.

Swoje prace podczas przeglądu zaprezentowali: Kazimiera Bucior, Teresa Dziedzic–Kabdani,  Agata Giełczyńska–Jonik,  Magdalena Podobińska, Małgorzata Sztyrak, Anna Paluch, Barbara Kazak, Sylwia Kisielewicz, Paweł Kupras, Rozalia Świeżawska, Anna Węglarz, Irena Jagustyn, Jolanta Mach, Maria Młynarska, Halina Zygmunt, Anna Krysa, Beata Prościak, Bożena Szczepanik.

Wydarzenie wspólnie poprowadzone zostało przez Jacka Kwiecińskiego dyrektora Muzeum oraz Jolantę Szkodzińską Prezes ZNP w Leżajsku. Sama uroczystość przebiegała w ciepłej, przyjaznej i twórczej atmosferze, a prezentowane prace miały bardzo wysoki poziom artystyczny. Recytację wierszy autorstwa Anny Krysy, Magdaleny Podobińskiej, Haliny Zygmunt i Jolanty Mach wzbogacił piękny występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku pod kierunkiem Iwony Ćwikły oraz Stanisława Jaworskiego. Ponadto uroczystość uświetnił  występ muzyczny Anny Paluch przy akompaniamencie córki Moniki Paluch.

Po części oficjalnej zebrani zaproszeni zostali do zwiedzania wystawy oraz na słodki poczęstunek.

W wernisażu uczestniczyli twórcy wystawy, mieszkańcy powiatu leżajskiego w tym zaproszeni goście m.in.: Pan dr Dariusz Półćwiartek Przewodniczący Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku.

Organizatorzy dziękują Pani Halinie Szelidze – inicjatorce Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli za uzyskaną pomoc przy organizacji wydarzenia.

Wystawę będzie można obejrzeć w Muzeum Ziemi Leżajskiej do 26 listopada 2021 r.