XI Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu organizowane są już po raz jedenasty. Ich pomysłodawcą i głównym organizatorem  jest prof. Wacław Wierzbieniec z Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W bieżącym roku obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu odbywają się na Podkarpaciu w 70 miejscowościach. Zaczynają się 23 stycznia i potrwają do 2 lutego 2019 r. Podczas obchodów  odbędą się modlitwy dla uczczenie pamięci pomordowanych Żydów, prelekcje i wykłady historyków, sesje naukowe poświęcone Zagładzie, stosunkom polsko-żydowskim i kulturze żydowskiej, pokazy filmów o tematyce związanej z Holocaustem, wystawy okolicznościowe, koncerty, prezentacje wspomnień ocalonych z Zagłady oraz spotkania ze świadkami historii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu.

W Leżajsku odbędą się 31 stycznia 2019 r. (tj. czwartek). Rozpoczną się o godz. 10.00 wykładem siostry Katarzyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu, pt. Rola Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu w dialogu chrześcijańsko-żydowskim, a po nim nastąpi dyskusja.