Województwo Podkarpackie uruchomiło Portal Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczpospolitej

Portal www.kresymuzeum.pl powstał w celu nowoczesnej prezentacji wyjątkowego i bogatego dziedzictwa kulturowego i historycznego Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

Zawiera bardzo ciekawe zasoby muzealne i pamiątki dot. dziedzictwa Kresów przetworzonych do formy cyfrowej wg najnowocześniejszych metod digitalizacji, w tym w formie 3D i obrotowej.

Szczególną wartość mają przekrojowe ścieżki tematyczne, z których prezentowane są obecnie: Kresy – prolegomena; Kresy – fenomen krajobrazu; Wyznania na Kresach; Potoccy herbu Pilawa Srebrna na Kresach Rzeczypospolitej. Ciekawą ofertą jest także Akademia Kresów oraz publikacje, archiwa, podcasty i gry on-line.

Portal jako priorytetowy projekt samorządu Województwa Podkarpackiego będzie stale rozwijany. Inicjatywa ta uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa II – Cyfrowe Podkarpacie.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej tego portalu