Wizyta nowego Prezesa Grupy Żywiec w Muzeum

W dniu 3 kwietnia br. z miłą niespodziewaną wizytą mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Muzeum Pana Francoisa-Xaviera Mahot nowego Prezesa Zarządu Grupy Żywiec (na pierwszym zdjęciu grupowym drugi od lewej). Jest to dla nas o tyle większy zaszczyt gdyż nasze Muzeum od lat ściśle współpracuje z Browarem Leżajsk (tj. z GRUPĄ ŻYWIEC) w zakresie rozwoju wystawy browarniczej mieszczącej się w naszym Muzeum.

Mieliśmy okazję oprowadzić Pana Prezesa Francoisa-Xaviera Mahot po ekspozycji Browarniczej, która jest jedną z trzech w Polsce ekspozycją muzealną (pozostałe dwie działają w Żywcu i Tychach przy Browarze).

Na koniec obecny na spotkaniu Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński wręczył symboliczne pamiątki, Pan Prezes dokonał wpisu do księgi pamiątkowej oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie.

W wizycie uczestniczyli Prezes Zarządu Grupy Żywiec Pan Francois-Xavier Mahot, Pan Leszek Kałuża Dyrektor Browaru Leżajsk, Pracownicy z Grupy Żywiec, Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej, natomiast oprowadzał Pan Roman Federkiewicz przewodnik i opiekun wystawy browarniczej Muzeum.

Ekspozycja browarnictwa mieszcząca się w naszym Muzeum, znajduje się w jednej z oficyn Dworu Starościńskiego i przedstawia historię browarnictwa światowego, proces produkcji piwa, eksponaty związane z piwowarstwem oraz kufle, etykiety i nagrody które zdobył leżajski browar. Dodatkowo zwiedzający w trakcie projekcji dwóch filmów mają okazję poznać zarówno historię światowego browarnictwa jak również tradycję i dzień dzisiejszy piwowarstwa na ziemi leżajskiej – jednocześnie degustując ten złoty trunek.