Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Muzeum Ziemi Leżajskiej, dzięki czemu bez wychodzenia z domu, można spacerować po wnętrzach muzeum oraz po historycznych miejscach w powiecie leżajskim. 

Dzięki aplikacji “Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej” można przenieść się do  muzeum oraz zwiedzać jego pomieszczenia, przeglądać wybrane eksponaty, wraz ze szczegółowymi opisami oraz oglądać je w wizualizacji 360 stopni. Zwiedzanie wspomaga głos lektora, prezentujący historię Leżajska, muzeum, jak i poszczególnych ekspozycji.

“Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej” to interaktywny spacer wirtualny po muzeum, z wykorzystaniem wszelkich form edukacyjnych i poznawczych stosowanych w wirtualnych spacerach po muzeach, takich jak audiodeskrypcja, opisy, funkcje dla osób z niepełnosprawnością, kody QR, itd.

Aplikacja umożliwia zwiedzanie muzeum i jego zbiorów w dowolnym momencie, bez względu na ograniczenia związane z epidemią, a także ograniczenia dla osób z niepełnosprawnością.

Aplikacja jest dostępna pod adresem: www.3d.muzeum-lezajsk.pl lub poprzez stronę muzeum.

Powstanie aplikacji “Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej”  jest efektem pozyskania przez muzeum 78.000 zł z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.