Widowisko plenerowe „Odmieniec” – relacja

W sobotę 9 września br. przed Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się wspaniałe widowisko plenerowe pt. „Odmieniec”. Widowisko przygotowane zostało przez Teatr Plenerowy “IMAGINACJA” funkcjonujący przy Ośrodku Kultury w Biedaczowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za przybycie dzieciom wraz z osobami dorosłymi. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Ziemi Leżajskiej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Leżajsk.

Teatr “IMAGINACJA” został założony w maju 2016 r. pod wpływem inspiracji Teatrem Plenerowym „Jaruga” z Rzeszowa.

Skupia w swoich szeregach 26 członków – głównie dzieci, młodzież oraz członków zespołu „Olszynka”. Teatr rozpoczął swoją działalność premierą, na której zaprezentował widowisko „Legenda o smoku wawelskim”. W spektaklu wykorzystano oryginalne tańce, muzykę i efekty specjalne. Założeniem teatru jest przybliżanie widzom polskich bajek i legend.

Zdjęcia: Dawid Wiech, MZL