Wiceminister w Muzeum

W poniedziałek, w Muzeum Ziemi Leżajskiej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Lenart wręczyli samorządowcom z regionu promesy na ponad 12 mln zł.

Wiceminister podkreślił, że dzięki wsparciu z programu “Maluch plus” w województwie podkarpackim powstanie ponad 1 tys. nowych miejsc opieki dla najmłodszych. Jak podkreśliła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, jest to jedna z najwyższych dotacji w kraju z tego programu. “Co wskazuje na ogromne zaangażowanie podmiotów świadczących usługi opiekuńcze nad dziećmi i równie duże zainteresowanie rodziców takimi usługami” – dodał.

W związku z powyższym wydarzeniem, licznie zebrani goście tj. burmistrzowie oraz wójtowie z województwa Podkarpackiego zwiedzili ekspozycję browarniczą wraz z Dyrektorem Muzeum Ziemi Leżajskiej, Jackiem Kwiecińskim, który podkreślił, iż jest zaszczycony, że wydarzenie to akurat miało miejsce w tej placówce.