Wernisaż wystawy czasowej „II wojna światowa na Ziemi Leżajskiej”

Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zapraszają w dniu 3 września 2019 r. o godz. 12.00 do Muzeum Ziemi Leżajskiej na wernisaż wystawy pn. “II wojna światowa na Ziemi Leżajskiej”.

W programie wernisażu:

• pieśni żołnierskie w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku,
  • prelekcja historyczna dra Dariusza Półćwiartka pt. “Zdrada Zachodu wobec Polski we wrześniu 1939 r. – w 80 rocznicę agresji Niemiec i ZSRR na Polskę”,
  • zwiedzanie wystawy pt. “II wojna światowa na Ziemi Leżajskiej”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną po raz pierwszy zbiory rodzinne m.in. śp. Zbigniewa Larendowicza i Stanisława Chmury, leżajskich kolekcjonerów m.in. Rafała Ciryta, Jacka Śliwińskiego, Krzysztofa Wojtanowicza, Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego – koło w Leżajsku, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz ze zbiorów własnych.

Serdecznie zapraszamy.