Wakacje w Muzeum Ziemi Leżajskiej za nami

Wakacyjne zajęcia muzealne dla dzieci dobiegły końca. Przez dwa tygodnie najmłodsi uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach. Podczas lekcji dzieci zapoznały się z tematyką znanych baśni i bajek, historią Polski, symbolami narodowymi, czy dziejami zabawki ludowej. Zajęcia były świetną okazją do wypróbowania swoich umiejętności artystycznych. Każde dziecko miało możliwość wykonania ozdób z papieru (zionący ogniem smok, godło, jaskółka), samodzielnie przygotowało biżuterię z masy solnej oraz wcieliło się w rolę artysty w malarskim plenerze.

Warsztatom towarzyszyły liczne gry, konkursy, zabawy. Wakacje w Muzeum był to mile spędzony czas, który wywołał dużo uśmiechu i radości na dziecięcych twarzach. Każdy z nas będzie je ciepło wspominać. Dzieci niejednokrotnie zaskoczyły wszystkich swoją wiedzą, pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Lekcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony najmłodszych, jak i rodziców co bardzo nas cieszy i zarazem potwierdza, że inicjatywy takie jak ta są jak najbardziej potrzebne.