Wakacje w Muzeum Ziemi Leżajskiej za nami…

Wakacyjne zajęcia muzealne dla dzieci dobiegły końca. Był to mile spędzony czas, który wywołał dużo uśmiechu i radości na dziecięcych twarzach. Każdy z nas ciepło będzie je wspominać. Dzieci niejednokrotnie zaskoczyły wszystkich swoją wiedzą, pomysłowością i zdolnościami. Lekcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony najmłodszych, jak i rodziców.

W trakcie zajęć m.in. dzieci wcielały się w rolę poszukiwaczy skarbów. Podzielone zostały na dwie drużyny – przeszukiwały muzeum, od piwnic aż po dziedziniec. Pomocą służyła im mapa, jak również wskazówki, otrzymane za wykonanie zadania i prawidłowe rozwiązanie zagadki.
Innego dnia czas dla dzieci upłynął pod znakiem eksperymentów. Uczestnicy warsztatów wykonywali z dostępnych składników ciekawe doświadczenia. Dzięki nim dzieci zapoznały się z fascynującymi tajemnicami otaczającego nas świata.

Nie brakowało także warsztatów, w których dzieci przenosiły się w świat letnich wędrówek – tych bliższych i dalszych. Rozmawialiśmy o wymarzonych wakacjach, a także zajrzeliśmy do walizki pełnej naszych wspomnień. Na warsztatach każde dziecko wykonywało własną pocztówkę, którą mogło wysłać najbliższym.

W trakcie wakacji jeden z dni poświęcony został książce. Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się nad zaletami czytania, a także temu czy książka może być dobrym sposobem na wakacyjną nudę. Na zakończenie lekcji każdy uczestnik wykonał własną narożną zakładkę do książki, która kształtem przypominała wybrane zwierzęta. 

Na wakacyjnych lekcjach nie brakowało także wyzwań – każde z uczestników musiało przygotować masę solną, z której następnie ulepiło figurkę zwierzątka. Wykonane prace najmłodsi pomalowali farbami i przyozdobili kolorowymi wstążkami.

Dla dzieci przygotowane również zostały warsztaty „owiane sekretną tajemnicą”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z techniką „collage” oraz zasadami i materiałami potrzebnymi do jej wykonania. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał swój mały sekret – „podwodny świat lub wiosenną łąkę”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.