„Tropem Wilczym 2018”

4 marca br. w Leżajsku Klub Turystyczny „Przygoda” w Nowej Sarzynie, Biuro Posła na Sejm Jerzego Paula i Muzeum Ziemi Leżajskiej, organizują trzecią edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym 2018”.

Udział w biegu jest bezpłatny, a zawodnicy po zarejestrowaniu, otrzymają pakiety startowe z okolicznościowym medalem i koszulki z patriotycznymi nadrukami. Nawet widzowie mogą wylosować atrakcyjne nagrody i drobne upominki! Jedną z nich jest wyjazd do Brukseli który ufundował dla kilku osób eurodeputowany Tomasz Poręba.

Bieg „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacją wiedzy na ten temat. Oddajmy wspólnie cześć naszym bohaterom!

W Leżajsku, na dystansie 1 963 metrów, pobiegnie 700 zawodników. To najliczniejszy start na Podkarpaciu. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. prezentacja ciężkiego sprzętu bojowego, okolicznościowe wystawy, stoiska ze sprzętem wojskowym itp. Niecodziennym wydarzeniem ma być udział w biegu zwartej kolumny żołnierzy w pełnym rynsztunku.