Świąteczne koncertowanie „Zawirowanych w pasji”

W ubiegłą niedzielę (8 stycznia) w Muzeum Ziemi Leżajskiej rozbrzmiały kolędy i pieśni świąteczne w wykonaniu grupy wokalnej „Zawirowani w pasji” pod kierownictwem Pani Eweliny Grabowskiej.

Po krótkiej zapowiedzi w wykonaniu Dyrektora Muzeum, Pana Jacka Kwiecińskiego, młode artystki weszły na scenę. Wspólnie zaprezentowały wyjątkowy repertuar, w składzie którego znalazły się nie tylko najpiękniejsze tradycyjne polskie kolędy, lecz także różne współczesne piosenki w ciekawych aranżacjach, jak chociażby żartobliwe „Bambino Jazzu” czy znacznie poważniejszy „Noel”.

Na koniec nie zabrakło oczywiście bisu, o który jednogłośnie prosiła cała publiczność. Sala była zapełniona słuchaczami aż po brzegi. Wśród obecnych gości pojawili się m.in. Starosta Leżajski Marek Śliż, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Marek Leszczak, Radna Rady Powiatu Leżajskiego Dorota Wylaź (przewodnicząca komisji spraw społecznych oraz Radna naszej placówki), Radni Rady Muzeum na czele z przewodniczącym Dariuszem Półćwiartkiem oraz członkiem Stanisławem Chmurą, a także Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku Stanisław Jaworski.

Koncert zakończył się gromkimi brawami, a zakulisowo – wielką radością wokalistek z udanego występu. Na sam koniec, wręczając kwiaty Pani Ewelinie Grabowskiej, swoje uznanie wyrazili jeszcze Marek Leszczak oraz Dariusz Półćwiartek reprezentując kolejno Radę Powiatu Leżajskiego oraz Radę Muzeum Ziemi Leżajskiej.

W ramach grupy wokalnej „Zawirowani w pasji” występują dziewczynki w różnym wieku. Pani Ewelina Grabowska założycielka i przewodnicząca grupy, na co dzień udziela lekcji śpiewu. Jest laureatką wielu nagród m.in. wyróżniona w popularnym programie „Szansa na sukces.

Muzeum Ziemi Leżajskiej raz jeszcze składa serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie.