Promocja „Rocznika Muzeum Ziemi Leżajskiej. Tom 2”

7 listopada br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej miało miejsce uroczyste wydarzenie związane z promocją nowego “Rocznika Muzeum Ziemi Leżajskiej. Tom 2”.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, placówek oświatowych oraz lokalni pasjonaci historii. Powiat Leżajski czyli organizatora placówki reprezentował Starosta Leżajski Marek Śliż wraz z członkiem Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz.  Radę Muzeum reprezentowali: przewodniczący Dariusz Półćwiartek oraz jej członkowie Antoni Bereziewicz, Stanisław Chmura oraz Roman Szałajko.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu artystycznego duetu Eweliny Grabowskiej i Tomasza Miazgi z zespołu za5pierwsza natomiast bezpośrednio po nim nastąpiła prezentacja poszczególnych rozdziałów przez przybyłych autorów.

Na koniec wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali publikację i prowadząc już wolne rozmowy mieli okazję skorzystać ze specjalnie przygotowanego poczęstunku.

Nowa wydana publikacja jest kontynuacją „Rocznika” z 2013 roku, wydany w tej samej szacie graficznej i układzie tematycznym artykułów. Składają się na niego rozprawy naukowe, sprawozdania muzealne (lata 2013–2022), recenzje i doniesienia oraz wkładka fotograficzna. Wśród autorów znaleźli się: prof. Józef Półćwiartek, dr Dariusz Półćwiartek (redaktor naukowy wydania), dr Ewa Grin–Piszczek, dr Anna Siciak, Andrzej Chmura, Jacek Kwieciński (przewodniczący komitetu redakcyjnego wydania) i Roman Federkiewicz.

Publikacja jest do nabycia w sklepiku muzealnym. Serdecznie zapraszamy do jej nabycia.