Powiatowa Informacja Turystyczna w Leżajsku Miejscem Przyjaznym Rowerzystom

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl przyznał Powiatowej Informacji Turystycznej w Leżajsku Certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Zlokalizowany w budynku Muzeum Ziemi Leżajskiej punkt informacyjny  jest miejscem, które odwiedza wielu turystów i rowerzystów zwiedzających miasto. Każdy może otrzymać tu rzetelną poradę oraz zakupić pamiątki.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najdłuższy, spójnie oznakowany szlak rowerowy w Polsce. Obejmuje ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPR) są ważnym elementem rozwoju produktu turystycznego. Idea MPR-ów polega na nawiązaniu stałej współpracy  z podmiotami oferującymi usługi noclegowe, gastronomiczne, i atrakcje turystyczne, znajdujących się na terenach, przez które przebiega szlak.

Wszystkich rowerzystów, podróżujących Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo  serdecznie zapraszamy do Leżajska i naszego Muzeum.