Podsumowanie lekcji wielkanocnych

    

Muzeum Ziemi Leżajskiej zakończyło niedawno przygodę z warsztatami z okazji Świąt Wielkanocnych dla dzieci. W toku niecałych 2 tygodni odwiedziły nas przedszkola i szkoły podstawowe z Leżajska i powiatu, a także szkoła i przedszkole specjalne. W tym czasie gościliśmy u siebie blisko pół tysiąca dzieci – wszystkim serdecznie dziękujemy za okazanie nam tak dużego zainteresowania i wesoło spędzony czas na wspólnej zabawie.

Wraz z naszymi małymi gośćmi piekliśmy i dekorowaliśmy ciasteczka, z których część od razu wylądowała w buziach, a reszta powędrowała do koszyczków ze święconką i na wielkanocne stoły. Tworzyliśmy piękne, kolorowe palmy, dzięki czemu każdy z naszych podopiecznych mógł w Niedzielę Palmową udać się do kościoła z własnoręcznie wykonanym dziełem. Oprócz tego wspólnie robiliśmy także świąteczne ozdoby w postaci zabawnych baranków z masy solnej i papierowych zwierzątek na patyku – wszystkie swoje wyroby dzieci zabrały potem do domu na pamiątkę.

To były pracowite dwa tygodnie, przepełnione nie tylko świąteczną atmosferą, lecz także śmiechem i kreatywnością. Szczerze doceniamy pomysłowość i samodzielną pracę dzieci biorących udział w realizowanych przez nas warsztatach. W tym przypadku każde z naszych zajęć cieszyło się jednakową popularnością, w związku z czym planujemy je powtórzyć w przyszłym roku.

Tymczasem wracamy do naszego stałego repertuaru lekcyjnego. W związku z niedawnym otwarciem nowej stałej ekspozycji dotyczącej Archeologii i Dziejów Staropolskich na Ziemi Leżajskiej wkrótce pojawią się kolejne tematy zajęć, o których informować będziemy pisemnie, na naszej stronie internetowej: www.muzeum-lezajsk.pl oraz na Facebooku.

Na zajęcia oraz zwiedzanie Muzeum Ziemi Leżajskiej prosimy umawiać się telefonicznie, dzwoniąc na numer 17 240 22 35 wew. 15 w godzinach pracy.

Serdecznie zapraszamy!