“Opowieść mojego dziadka” – wspomnienia Waltera Davisa i Sharon Spencer

Z przyjemnością informujemy, że od dzisiaj w sprzedaży w naszym sklepiku muzealnym posiadamy publikację pt. „Opowieść mojego dziadka”. Wspomnienia Waltera Davisa radiotelegrafisty Halifaxa JPP-224 ze 148 Dywizjonu Specjalnego Przeznaczenia z czasów II wojny światowej. Autorami wspomnień są Walter Davis i jego wnuczka Sharon Spencer.

Tłumaczenia z języka angielskiego podjęli się pracownicy Muzeum Ziemi Leżajskiej. Jest to pierwsze wydanie książkowe, zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. Do tej pory były one znane tylko w formie maszynopisu nielicznym zawodowym historykom.

Anglojęzyczny maszynopis otrzymaliśmy od Pani Sharon Spencer za pośrednictwem prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Tarnogóry Pana Edwarda Kaka. Publikacja ta stanowi ważny przyczynek do całościowej historii katastrofy Halifaxa JPP–224 nad Tarnogórą 21 kwietnia 1944 roku.

Wydawcami publikacji jest Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogóry.