Obchody upamiętnienia 70. rocznicy tragicznej śmierci Ludwika Więcława ps. „Śląski” oraz Edwarda Garbackiego ps. „Róża”

Muzeum Ziemi Leżajskiej wraz komitetem organizacyjnym zaprasza na obchody upamiętniające 70. rocznicę śmierci w ubeckiej katowni na Zamku Rzeszowskim ppłk. Ludwika Więcława ps. “Śląski” oraz plut. Edwarda Garbackiego ps. “Róża”.  Uroczystości upamiętniające odbędą się w dniu 5 września 2019 r.

Program obchodów:

• 12.00 – Msza Święta w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku z udziałem pocztów sztandarowych wystawionych przez oddział z Jednostki Strzeleckiej Strzelec JS 2035 Leżajsk oraz przez leżajskich Harcerzy z Hufiec ZHP Leżajsk,

Część w Muzeum Ziemi Leżajskiej:

• 13.30 – pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku,
  • Prelekcja dr Mirosława Surdeja z IPN oddział w Rzeszowie nt. “Konspiracja Narodowa na Ziemi Leżajskiej w latach 1944 – 1947”,
  • zwiedzanie wystawy czasowej pn. “II wojna światowa na Ziemi Leżajskiej”.

Obchody odbędą się pod patronatem Starosty Leżajskiego Pana Marka Śliża oraz Burmistrza Leżajska Pana Ireneusza Stefańskiego.

Serdecznie zapraszamy.