Nowe lekcje muzealne

W związku otwarciem ekspozycji „Archeologii i Dziejów Staropolskich Ziemi Leżajskiej” w mamy zaszczyt zaprosić uczniów ze szkół podstawowych oraz średnich z terenu powiatu leżajskiego (jak też spoza jego granic) na pierwsze zajęcia tematyczne oraz zwiedzanie powyższej wystawy z przewodnikiem (w promocyjnej cenie dla placówek oświatowych).

Nowo otwarta ekspozycja prezentuje archeologię Ziemi Leżajskiej oraz czasy staropolskie: lokacje miasta, wojny i najazdy tatarskie, a także objawienia i rozwijanie się kultu Matki Bożej Leżajskiej. Bazuje na multimedialnych technikach audiowizualnych oraz tradycyjnych grafikach i gablotach prezentujących zabytki archeologiczne i dokumenty staropolskie. Zlokalizowana jest w XVII-wiecznych piwnicach jednej z oficyn kompleksu Dworu Starościńskiego.

Opis lekcji, sposób zapisu oraz koszt znajdziecie Państwo w niniejszych kartach zajęć. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr. tel 17 240 22 35 wew. 15 lub bezpośrednio w kasie naszej placówki. Serdecznie zapraszamy!