Nowe lekcje muzealne w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Muzeum serdecznie zaprasza dzieci / uczniów z przedszkoli i szkół na specjalnie zorganizowane lekcje okazjonalne nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych oraz na lekcję historyczną powiązaną ze zwiedzaniem niedawno otwartej w naszym Muzeum (po gruntownej modernizacji) wystawy Historycznej Miasta i Regionu.

Przygotowano następujące lekcje:

1)  Marszałek Józef Piłsudski – Twórca Niepodległej Polski
(zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystawy Historii Miasta i Regionu.
– lekcja prowadzona przez Pana mgr Romana Federkiewicza,

2) „Baranek Wielkanocny – z masy solnej”
 – lekcja prowadzona przez Panią mgr Monikę Gorzkiewicz,

3) „Pisanka rozkładanka”
– lekcja prowadzona przez Panią mgr Monikę Gorzkiewicz

4) „Ale jaja! Tradycje i zwyczaje wielkanocne”
– lekcja prowadzona przez Panią mgr Paulinę Szczepanik

5) „Słodkie święta” – warsztaty pieczenia
– lekcja prowadzona przez Panią mgr Martę Urban.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy dzieci / uczniów z placówek oświatowych wraz z opiekunami w ramach zajęć szkolnych do czynnego uczestnictwa. Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego opisu lekcji, grupy docelowej, rezerwacji, numeru kontaktowego do osoby prowadzącej oraz kosztów przedstawiamy na załączonych kartach informacyjnych.

Licząc na zainteresowanie naszą propozycją
       lekcji muzealnych łącze szczere wyrazy szacunku

Jacek Kwieciński
                                                                                                       Muzeum Ziemi Leżajskiej