Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Muzeum Ziemi Leżajskiej, zwyczajem lat ubiegłych, otworzy swoje podwoje dla zwiedzających w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, która w tym roku przypada 20 maja.

W tym dniu będzie można bezpłatnie zwiedzić ekspozycje muzealne. Ponadto przygotowano bogaty program, którego zwieńczeniem będzie plenerowe wystawienie musicalu „Romeo i Julia”, przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk w Giedlarowej.

Tegoroczna Noc Muzeum przybierze formę Festiwalu Kulinarno-Kulturalnego, na który składać będą się różnorodne atrakcje, w tym występy młodych artystów z powiatu leżajskiego, prezentacja motocykli. Dodatkowo nastąpi otwarcie wystawy czasowej pt. „Fajki Przemyskie” z kolekcji Zbigniewa Bednarczyka, połączone z turniejem wolnego palenia fajki. Dla wszystkich przybyłych przygotowano kulinarną niespodziankę. Wszystkie atrakcje  przygotowane na ten dzień będą bezpłatne.

Zapraszamy więc wszystkich do uczestnictwa w tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów i skorzystania z oferty przygotowanej przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Leżajski Marek Śliż. Partnerem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk w Giedlarowej oraz Spółdzielnia Socjalna „Dębnianka”.

Autor: Paulina Szczepanik